Perşembe, Ağustos 21, 2014

Bilinmeyen Düello: Michael Jordan vs. Corey Benjamin


Takvim yaprakları 10 Kasım 1999'u işaret ettiğinde Michael Jordan, Utah Jazz'la oynanan efsanevi finalden sonra ilk kez Berto Center'a adımını atmıştı. Profesyonel basketboldan tam 1 yıl 5 ay uzak kalan MJ, Bulls'un 1998 Draftı ilk turundan seçtiği Corey Benjamin'in bir iddiası üzerine mabedine kısa bir ziyarette bulunma ihtiyacı hissetmişti.

Jordan, bir yardım turnuvasında golf oynamak için Atlanta'dayken şehre Bulls gelmiş ve o da Hawks-Bulls maçını izlemeye gitmişti. Chicago Tribune yazarı Fred Mitchell'ın yazısında belirttiğine göre, maç sonrasında soyunma odasına inip oyuncularla konuşurken Corey Benjamin, Jordan'a onu bire bir maçta yenebileceğini söylemiş, muhtemelen olayın orada gülüşmelerle kapanacağını sanmıştı. Jordan'ın bu tarz düellolarda geri adım atmadığı hepimizce bilinen bir gerçek. Öyle ki kendisi her şeyin üstüne iddiaya girişen ve kazanmak adına her şeyini ortaya koyabilen biri. Bulls, Hawks'a yenildikten sonra evine dönmüş, Corey Benjamin çok büyük bir ihtimalle ağzından çıkan lafı söyledikten 5 dakika sonra unutmuştu. 

Atlanta'da şakayla karışık dönen o muhabbetten sadece birkaç gün sonra, yani 10 Kasım 1999 tarihinde Bulls oyuncuları büyük bir sürprizle karşılaşırlar. Michael Jordan, eşofmanı ve ayakkabılarıyla hazır bir şekilde Berto Center'a gelir ve Corey Benjamin'e istediği şansı verir... 

"Pics or it didn't happen" der gibi duruyorsunuz. Buyrun video:


Video bir çift sabi sübyan Ron Artest ve Elton Brand içerir. Ayrıca Tony Kukoc'un gülümsemesi de pek manalı. Jordan'ın idmanlarda takım arkadaşlarına neler çektirdiğini okuyanlar, bilenler ne demek istediğimi daha iyi anlayabilirler.

Hiç yorum yok: